پرسش های متداول

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرسش های متداول

سوالات مرتبط با مراحل پذیرش

آیا نیاز به مدل کسب وکار داریم؟

هدف نوآفرین، کمک به شکل دادن کسب و کار شما با توجه به بازار هدف مناسب است. در نتیجه فرستادن مدل کسب و کار شما قبل از طی این مسیر، ضرورتی ندارد. به جای ارسال مدل، فرم پذیرش سایت را به طور کامل پر کنید. مربیان ما پس از بررسی محصول شما، شرایط کار را برای شما توضیح خواهند داد.

چگونه تیم‌ها را انتخاب می‌کنید؟

پس از ثبت اطلاعات استارتاپ درخواست پذیرش در نوآفرین گروپ را تکمیل بفرمایید. ما فرم‌های شما را مرور کرده و با تیم‌ها مصاحبه می‌کنیم و تیم ها بر اساس میزان آمادگی، پتانسیل، اندازه بازار و مدل کسب و کار انتخاب می‌شوند.

چه کسانی تیم‌ها را برای ورود به کمپ انتخاب می‌کنند؟

تیم نوآفرین به همراه کارآفرینان و مربیان با تجربه، تیم ها را بررسی و درصورت وجود شرایط همکاری از اعضای تیم برای حضور در اکمپ دعوت خواهد کرد.

سوالات مرتبط با تیم‌ها

آیا استارتاپ من برای پیوستن به نوآفرین آماده است؟

اگر شما دارای نمونه محصول با شید و تیم شما متشکل از حداقل ۲ نفر باشد، شرایط لازم و کافی را خواهید داشت. تصمیم نهایی در این خصوص پس از جلسات حضوری با شما وبررسی تیم گرفته خواهد شد.

چه استارتاپ‌هایی را شتابدهی می کنید؟

استارتاپهایی حول محور حوزه های اقتصاد دیجیتال ، آموزش‌های دیجیتال ، فناوری‌های نرم، اینترنت اشیا هوش مصنوعی ،گردشگری دیجیتال ، سلامت دیجیتال ، حمل و نقل هوشمند ،شبکه و امنیت، کشاورزی هوشمند، خدمات دیجیتال، ارتباطات و مخابرات

آیا برای پیوستن، نیاز به محصول آماده است؟

بله، با توجه به زمان محدود دوره های مختلف شتابدهی، وجود کمینه محصول پذیرفتنی (MVP) موجب خواهد شد که تیم بتواند از آموزش ها و امکانات ارائه شده در دوره شتابدهی بهره بیشتری ببرد.

تعداد افراد حاضر در تیم چند نفر باید باشد؟

تیم می‌تواند تا ۵ نفر داشته باشد ، یک تیم ۲ تا ۵ نفره است. زیرا یک موسس به تنهایی کارهای زیادی برای انجام دادن دارد که بدون شریک امکانپذیر نیست.

آیا تمام اعضای تیم باید در کمپ نوآفرین کار کنند؟

حضور و تمرکز تمام وقت اعضای تیم در دوره شتابدهی الزامی و شرط ورود به این دوره است.

سوالات مرتبط با مباحث مالی و قانونی

آیا برای پیوستن، نیاز به شرکت ثبت شده می باشد؟

خیر، اگر در این برنامه قبول شوید، ما شما را در ثبت شرکت و مسائل قانونی کمک می‌کنیم. ما همچنین از طریق تیم خبره حقوقی نوآفرین، بهترین مشاوره ها و خدمات حقوقی را به شما ارائه می کنیم.

شما چه میزان سرمایه پیشنهاد می‌دهید؟

تیم هایی که در مرحله شتابدهی قبول شوند، ۲۵ میلیون تومان سرمایه دریافت می کنند. اما در صورت نیاز و تایید کمیته سرمایه گذاری، امکان سرمایه گذاری مستقیم و همچنین اعطای وام قابل تبدیل به سهام نیز وجود دارد.

در مقابل این سرمایه، شما چه دریافت می‌کنید؟

در ازای ۲۵ میلیون تومان سرمایه نقدی و سایر سرویس ها (شامل فضای کاری، آموزش ها، خدمات مشاوره ای، حقوقی، مالی و …) ما از شما بین ۸ تا ۱۵درصد سهام شرکتی که ثبت می شود را دریافت می کنیم.

سرمایه گذاری در پایان برنامه چگونه انجام می شود؟

در پایان دوره شتابدهی، شما شانس آن را دارید که استارتاپ خود را در مقابل شبکه سرمایه‌گذاران منتخب نوآفرین ، ارائه کنید. نوآفرین تیم ها را در فرایند مذاکرات برای جذب سرمایه و عقد قراردادهای لازم همراهی خواهد کرد.

سایر سوالات

من یک ایده عالی دارم، ولی نمی‌توانم هم تیمی خود را پیدا کنم، آیا شما می توانید کمک کنید؟

شما باید در رویدادهایی مانند استارتاپ ویکند شرکت کنید. هر چند که در رویدادهای عمومی نوآفرین نیز می‌توانید شرکت کنید و افرادی که شبیه شما فکر می‌کنند را پیدا کنید.

شما چگونه مرا حمایت می‌کنید؟

به غیر از سرمایه اولیه، ما شما را از طریق فضای کار، دسترسی دادن به مربیان برجسته، آموزش، فرصت‌های شبکه سازی و دستری داشتن به خدمات و سرویس های مورد نیاز حمایت می‌کنیم.

هم اکنون در یک شرکت کار می کنم، آیا می‌توانم در نوآفرین وارد شوم؟

در زمان پیش شتابدهی حضور تمام وقت در برنامه اجباری نیست. اگر چه تجربه به ما ثابت کرده تیم های متمرکز نتایج بیشتری بدست می آورند و در نتیجه امکان ورودشان به دوره شتابدهی بیشتر است. در صورت پذیرفته شدن و ورود به فاز شتابدهی شما باید به صورت تمام وقت بروی محصولتان تمرکز کنید. دلیل اینکه ما به شما این سرمایه اولیه را می دهیم هم همین است. برای آن که مطمئن شویم که این مبلغ، شما را از لحاظ هزینه‌های زندگی تامین می‌کند و کاملا می‌توانید بروی استارتاپ خود تمرکز کنید.

فهرست