برترین‌های سومین جشنواره بازی‌های جدی معرفی شدند

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار نوآفرین
  4. chevron_right
  5. برترین‌های سومین جشنواره بازی‌های جدی معرفی شدند

برترین‌های سومین جشنواره بازی‌های جدی معرفی شدند

رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی، هر سال توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود. ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از حامیان مالی سومین دوره این جشنواره بود. 

مراسم اهدای جوایز سومین دوره بازی‌های جدی پنجم دی‌ماه امسال آغاز و ششم دی‌ماه پایان یافت. در این دوره از جشنواره، ۱۹ بازی به کارگروه واقعیت گسترده ( واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و واقعیت آمیخته). این کارگروه با کمک داوران و ارزیابان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی شد و نسبت به ارزیابی و داوری بازی‌ها و طرح‌های ارائه شده اقدام کردند.

طرح‌ها بر اساس به‌کارگیری بجا و مناسب فناوری‌های نوین مانند واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و دارا بودن مبانی علمی مناسب، کاربردی بودن، قابلیت تجاری‌سازی، ابتکاری و نوآورانه بودن، قابلیت فراگیر شدن و کامل بودن مستندات، رتبه بندی و معرفی شدند.

رتبه اول این جشنواره به بازی تیزران تعلق گرفت. بازی که با هدف بهبود سلامت و افزایش تحرک با به‌کارگیری فناوری‌های سنسورهای حرکتی و واقعیت مجازی طراحی شده است. همچنین رتبه دوم را بازی شبیه ساز آلیاژ دریافت کرد که این بازی به دنبال آموزش تریاژ مصدومین اورژانسی با به‌کارگیری مناسب فناوری واقعیت مجازی است.

رتبه سوم این جشنواره هم به بازی Keep Step تعلق گرفت. بازی که با هدف تمرین توانبخشی برای بیماران MS با بکارگیری فناوری واقعیت افزوده و Projection mapping طراحی و تولید شده است.

, , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
کسب‌وکارهای سلامت دیجیتال رونق می‌گیرد
نوشتهٔ بعدی
هوش مصنوعی را در کشور توسعه می‌دهیم

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست